Vyhledání zájezdu

Země:
Oblast:
Místo:
Cena:
Odjezd od: Návrat do:
>> Rozšířené vyhledávání

Odběr novinek

GO Parking

Parkování letiště Praha

Počasí

Kurzy měn

Euro125.85
Americký dolar122.74
Britská libra129.02
Švýcarský frank122.88
Japonský yen10020.14
Australský dolar116.40
Bulharský leva113.22
Egyptská libra11.28
Chorvatská kuna13.50
Indoneská rupie10001.57
Marocký dirham12.41
Ruský rubl10034.07
Thajský baht10069.21
Tuniský dinár17.79
Turecká lira14.27
ID: 785574

Albánie - poznávací zájezd

Termín: 05.05. (Ne) - 12.05. (Ne) 2019

Délka pobytu: 8 dní, 7 nocí

Doprava: Letecky / Vídeň

Strava: Snídaně

Cena: 26 970 Kč

Program

1.den: Po poledni odlet z Vídně do Tirany, po příletu transfer do hotelu v severní Albánii ve Shkoderu, ubytování. Možnost procházky centrem města s velkou katedrálou a promenádami s obchůdky, restauracemi a kavárnami.

 

2.den: Po snídani odjezd minibusy na hřeben pohoří horského národního parku Thethi poblíž hranic s Černou Horou. V roce 1966 byl vyhlášen jedním z prvních albánských národních parků a chrání území o rozloze 26,3 km². Uděláme si asi dvouhodinovou procházku po hřebeni, odkud se otevírají nádherné výhledy na okolní hory a budeme obdivovat vrcholy Albánských Alp. Odpoledne se vrátíme na prohlídku města Shkoder nazývaného hlavním městem severní Albánie, jednoho z nejstarších měst Evropy. Prohlídka hradu Rozafa - impozantní pevnost s krásnými výhledy na město a okolí, návštěva katedrály a nové mešity, která je největší v Albánii.  Ubytování ve Shkoderu.

 

3.den: Dopoledne odjezd do města Kruja vybudovaného na horském svahu a proslaveného národním hrdinou Scanderbegem, který zde v 15. stol. bojoval proti Turkům. Městu vévodí skalní pevnost z 5.-.6 stol.  Odpoledne přejezd do města Durres, krátká prohlídka historické části města s jedním z největších amfiteátrů na Balkánském poloostrově. Ubytování v hotelu a poté si odpočneme u moře nebo posedíme v kavárnách a restauracích na přímořské promenádě. 

 

4.den: Dopoledne odjezd do archeologického parku města Apollonia,  které bylo významným starořeckým městem. Svého času šlo o významný přístav. V římském období Apollonia přímo kvetla, existovala tu významná filosofická škola. Nejvýznamnější památky v celém areálu jsou sloupy, které tvořily fasádu administrativního centra města. Blízko je řada sedadel divadla a krytá kolonáda. V sousedství areálu stojí byzantský klášter, který byl postaven v době, když už bylo starověké město prakticky opuštěno. Jeho centrem je pravoslavný kostelík.  Po krátké zastávce budeme projíždět národním parkem Logara, který zahrnuje pobřežní pás hor nad Albánskou riviérou. Dominantním vrcholem je Anastáziova hora, jejíž nadmořská výška přesahuje 1 300 m. Zdejší svahy jsou porostlé borovicemi a jedlemi. Odpoledne příjezd do města Vlora, ubytování a za pěkného počasí odpočinek na pláži s možností koupání.

 

5.den: Po snídani odjezd z Vlory na jih jednou z nejkrásnějších částí Albánie, albánskou riviérou. Vychutnáme si nádherné výhledy na moře a pobřeží a zastavíme se na krásných plážích ke koupání a slunění. Navštívíme malebné městečko ležící na pobřeží Albánské riviéry, Dhërmi. Nad hlubokou strží v prudké stráni jsou terasovitě rozesety bílé domečky. Místní pláž se stala vyhlášenou nejen v rámci Albánské riviéry, ale i celé Albánie. Najdeme tu tyrkysově modrou vodu Jónského moře, čistý písek i několik restaurací. V městečku je několik starobylých kostelíků a dva majestátní monastýry sv. Marie Panny a sv. Theodora.  Odpoledne se zastavíme v Porto Palermo, kde ze skalnatých vod tyčí hrad Ali Pasha. Samotný přístav sloužil také jako tajná ponorková základna za dob komunistického režimu a poloopuštěná základna a tunel vedoucí dovnitř jsou zde stále ještě k vidění. Večer příjezd do města Saranda, které je branou do jižní Albánie. Ubytování v hotelu.den: Po poledni odlet z Vídně do Tirany, po příletu transfer do hotelu v severní Albánii ve Shkoderu, ubytování. Možnost procházky centrem města s velkou katedrálou a promenádami s obchůdky, restauracemi a kavárnami.

6.den:  Dnešní výlet výlet zahájíme návštěvou historického místa Butrint na malém poloostrově, které podle legendy založil Helenus, který sem přivedl uprchlíky ze zničené Tróje. Nachází se zde nejvýznamnější antický areál v Albánii (UNESCO), pozůstatek starověkého města Buthrotum. 

 

Nalezneme zde památky z řeckého i římského období spadající až do 3. století pr. n. l., byzantské památky, benátskou pevnost a mnohé další. Cestou k dalšímu významnému městu Girokastra se podíváme na neobvyklý geologický jev tektonického původu zvaný „Syri i kalter“ – Modré oko. Jde o mohutný pramen řeky Bystrica, který zachytává vodu z údolí Drinos a tvoří zde jezírko s ledově chladnou vodou. Neobvyklý bezedný pramen má modrou barvu a připomíná lidské oko. Odpoledne navštívíme Gjirokastru (UNESCO), město bílých střech s majestátním hradem a překrásnými domy typickými pro jihoalbánskou architekturu. Městu dominuje citadela vysoko nad městem a údolím řeky Drin, kde je vojenské muzeum a navštívíme i etnografické muzeum, původně rodný dům diktátora Envera Hodži. Ubytování v hotelu v Girokastře.

 

7.den: Po snídani odjezd do města Berat (UNESCO)  - malebné město, jehož charakteristické bílé domky s červenými střechami jsou naskládané jeden na druhém ve svahu kopce. Jedná se o nejlépe zachované historické město Albánie s památkami z mnoha období. Najdeme zde starou muslimskou čtvrť Mangelem s uzounkými uličkami. Na kopci stojí citadela, kde se z neuvěřitelného počtu 42 pravoslavných kostelíků zachovalo 8. V době vlády Turků žili v pevnosti křesťané, kteří si udrželi svoji víru a kulturu. V kostelech i v malém muzeu se tu dochovaly nádherné ikony velkého albánského mistra Onufriho. Pod kopcem stojí několik starobylých mešit a na druhé straně řeky Osum křesťanská čtvrť Gorica. Celé město je navíc obklopeno horami, vrchol Partizanit blízkého pohoří Tomorri dosahuje výšky 2 416 m. Ubytování v hotelu u Beratu.

 

8.den: Po snídani přejezd do hlavního města Tirana, krátká okružní jízda hlavním městem, jehož rychlý rozvoj ve 20. století z města udělal důstojnou metropoli. Od dvacátých let se tu velmi činili italští architekti, kteří vystavěli celou řadu státních a vládních budov. Centrem je obrovské Skanderbegovo náměstí, z nějž se rozbíhají široké bulváry. Kromě novějších budov celostátních úřadů a institucí, Parlamentu a řady velvyslanectví si můžete v Tiraně prohlédnout také starší Ethem Bejovu mešitu vyzdobenou freskami. Po poledni transfer na letiště a odlet do Vídně.

 

Cena zahrnuje

leteckou dopravu Praha - Tirana - Praha vč. tax dopravu autobusem po Albánii

7x ubytování ve 3-4* hotelích 

7x snídani

služby českého průvodce služby místních průvodců

vstupy do navštívených objektů

Cena nezahrnuje

Večeře 300 Kč/os./noc

Pojištění

05.05. (Ne) - 12.05. (Ne) 2019 - 8 dní, 7 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
cena za osobu
Snídaně
Letecky/Vídeň
-26 970 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměAlbánie
MístoAlbánie
HotelAlbánie - poznávací zájezd
cena za osobu
Termín05.05.2019 - 12.05.2019
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoVídeň
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice *:
Město *:
Psč *:
Poznámka *:
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: K&M tour s.r.o. IČO: 27680231
Vytvářím objednávku...